Скасування подорожі у зв’язку із пандемією короновірусу

У зв’язку із введенням Урядом України та іншими країнами обмежувальних заходів, пов’язаних із стримуванням пандемії коронавірусу SARS-CoV-2 (респіраторна хвороба COVID-19), може виникнути необхідність дострокового припинення договору страхування подорожуючих за кордон та відповідно повернення сплачених страхових внесків для поїздок, що заплановані на час, який збігається із терміном введення відповідних обмежувальних заходів.

Право страхувальника на дострокове припинення договору страхування передбачено статтею 651 Цивільного кодексу України  та статтею 28 Закону країни «Про страхування».

Конкретні умови страхування та порядок дострокового припинення договору страхування містяться у відповідному договорі страхування, а також у правилах страхування, що встановлюються страховиком та реєструються Нацкомфінпослуг.

Якщо Ваша подорож була запланована на період введення карантину в Україні та обмежувальних заходів інших країн, та Ви сплатили страхову премію відповідно до договору страхування подорожуючих, Вам, перш за все, необхідно уважно ознайомитись із умовами договору страхування, що стосуються його дострокового припинення. Зверніть увагу на строки,  визначені в договорі страхування, які визначають період до початку подорожі, в межах яких надано можливість розірвання договору страхування.

Якщо умови дотримано, тоді Вам необхідно подати страховику заяву, де має бути вказано причину розірвання, та, зазвичай, але не виключно, оригінал договору страхування та підтвердження сплати страхової премії.

Розрахунок  суми, що має бути повернута у зв’язку із розірвання договору страхування також визначається умовами відповідного договору страхування.

До прикладу Вам може бути повернута страхова премія за вирахуванням нормативних витрат на ведення справи. В деяких випадках норматив витрат на ведення справи може складати 30-40 відсотків страхової премії.

Отримати страхове відшкодування по страховому випадку - «відміна чи переривання подорожі», який може бути передбачено  договором страхування подорожуючих,  скоріш за все буде неможливо, оскільки до цього часу відповідні договори страхування передбачали конкретно визначені випадки для відміни чи переривання подорожі,  серед яких відсутні обставини, пов’язані із пандемією та введенням у зв’язку з цим обмежувальних заходів.

У будь-якому випадку можливість дострокового припинення договору страхування подорожуючих, а також настання чи ненастання страхового випадку має розглядатись відповідно до умов конкретного договору страхування.