Несправедливі умови договору

Сьогодні ми розглянемо питання визнання договорів недійсними  у випадку наявності в них несправедливих умов. Це питання заслуговує на окрему увагу.

Неоднозначні умови договору

Частиною п’ятою статті 6 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» визначено, що у разі виникнення неоднозначного тлумачення прав та обов’язків сторони за договором за участю споживача фінансових послуг такі права і обов’язки тлумачаться на користь такого споживача.

Із 18 лютого 2020 року в Україні розширено перелік малозначних справ, які розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.

Відтепер малозначними визнаються й справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п’ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Споживач фінансових послуг

З 19 січня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг», що прийнятий Верховною Радою України 20 вересня 2019 року № 122-ІХ.

Цим Законом було внесені зміни й до Законів України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та «Про захист прав споживачів», що посилюють захист прав споживачів фінансових послуг, включаючи послуг у сфері страхування.

Частиною другою статті 6 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (надалі – ЗАКОН) визначено, що договір про надання фінансових послуг, укладається виключно у письмовій формі. Винятком є лише укладення договорів про надання послуг з торгівлі валютними цінностями та послуг з переказу коштів при дотриманні встановлених умов.