Оформлення ДТП

Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (Закон) визначає коло осіб, що звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, а саме:

  • учасники бойових дій;
  • постраждалі учасники Революції Гідності;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом;
  • особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами;
  • особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності.

Неустойка за затримання страхової виплати

Одразу зазначимо, що неустойку можна отримати додатково до сплати страховиком суми боргу з урахуванням індексу інфляції та суми річних, про які йшла мова у нашій публікації "Прострочення виплати страхового відшкодування".

Тепер докладніше про стягнення неустойки за несвоєчасне здійснення страхової виплати/страхового відшкодування.

Істотні умови договору страхування

Звичайно, що кожна умова договору страхування – важлива, однак є такі, від яких залежить чи будуть Ваші очікування за ним виправдані.

Є ситуації, коли споживач, укладаючи договір страхування, не вивчає, які саме події визнаються страховими випадками, відкладаючи вивчення його умов «на потім». У подальшому, виходячи із загальної назви страхового випадку, відчуває себе ошуканим при отриманні відмови у страховій виплаті/страховому відшкодуванні.  Однак, відмовляючи у страховій виплаті страховик діє правомірно з підстав відсутності страхового випадку згідно умов укладеного договору.

Щоб захистити себе від неприємних сюрпризів, пропонуємо розібратися, які умови мають бути включені до договору страхування.

НБУ став регулятором та наглядовим органом на ринку страхування

Із 01 липня 2020 року Національний банк України став регулятором та наглядовим органом на ринку страхування відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" на заміну Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Відтепер відповідно до законодавства Національний банк та його посадові особи здійснюють нагляд за додержанням законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у точу числі у сфері страхування.

Заплатимо завтра!

Що робити, якщо страхова затримує у виплаті  страхового відшкодування?

У цьому питанні не може бути жодних компромісів!

У такому випадку Ви маєте право додатково окрім, страхової суми/страхового відшкодування, вимагати та отримати від страховика виплату у розмірі трьох процентів річних від простроченої суми за весь час прострочення, якщо інший розмір не встановлений договором або законом. При цьому, Ваша вимога може також стосуватися виплати страховиком суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.